karty pracy,  polski nie musi być nudny

Niezwykły projekt- Gramatyka w kolorach tęczy!

   Ostatnie pół roku to czas, w trakcie którego, wraz z koleżankami polonistkami, pracowałam na platformie e-twinning nad ciekawym projektem zatytułowanym TĘCZOWA GRAMATYKA. Finałem tego przedsięwzięcia jest książeczka GRAMATYKA W KOLORACH TĘCZY, która zbiera najciekawsze propozycje na zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. 
 
 W tym miejscu SERDECZNE PODZIĘKOWANIA składam Asi Krzemińskiej – znanej w blogosferze jako niepowtarzalny Zakręcony belfer za stworzenie możliwości oraz przestrzeni do działań projektowych. Joasia napisała przepiękną relację z tej współpracy, którą znajdziecie, klikając –> tu
 
     Równie WIELKIE PODZIĘKOWANIA kieruję do sumiennej i niebywale cierpliwej Izabelli Bartol, autorki strony „Polski z klasą”, za zredagowanie pięknego wstępu oraz włożenie ogromnej pracy w graficzne ułożenie całości. 
 
      
      CIEPŁE PODZIĘKOWANIA za wspólną pracę na platformie eTWINNING przekazuję autorkom niebanalnych scenariuszy na kolorowe zajęcia z gramatyką w tle – Marlenie Kowalskiej autorce przestrzeni Szkoła inaczej – widziane oczami nauczyciela, Asi Heftowicz, twórczyni bloga „Polonistka przy tablicy” oraz Sylwii Krenz, Asi Leszczyńskiej, Angelice Surosz, Katarzynie Steffen- Białek, Kindze Wysmułek- Jerzyńskiej za owocną burzę mózgów oraz wymianę doświadczeń.
 
      Czas wspólnej pracy zaowocował niezwykłą publikacją, z której jesteśmy bardzo dumne, a którą możecie zobaczyć, z której powinniście skorzystać, czerpiąc gotowy materiał do pracy na lekcjach oraz inspiracje –> tu 🙂
 
      Przyjemnie mi podzielić się z Wami kartami pracy, które stworzyłam na potrzeby tego tęczowego projektu. Zapraszam tu, tu i tu.
 
Przyjemnej pracy:)