karty pracy

Na planecie szóstego księżyca

   Uczniowie klas szóstych spacerowali po niezwykłych przestrzeniach powieści Moony Witcher pt. „Dziewczynka z szóstego księżyca”. By usystematyzować ich wiedzę, wyostrzyć uwagę na kolejne sposoby tajemniczych przejść między przestrzeniami fikcyjnymi a realistycznymi, stworzyłam schematyczną kartę pracy (do pobrania w tym miejscu –> X). Korzystając z wyobraźni oraz możliwości stworzonych przez mapy google, odwiedziliśmy miejsca opisane w lekturze, nie ruszając się z klasy.
 
                        
                        
   Na kolejnych lekcjach uczniowie poznawali pracę astronomów, etnologów, socjologów, filologów, botaników oraz zoologów, zgłębiając tajemnice intrygującej planety Xorax. 
Jako badacze różnych specjalności, studiowali tajniki szóstego księżyca trzeciego słońca, którymi dzielili się podczas naukowego sympozjum. Do grup przydzielali się sami, kierując się własnymi zainteresowaniami. Grupy nie mogły przekraczać pięciu naukowców. Z tej okazji opracowałam karty z zadaniami- jeśli macie ochotę, możecie zapoznać się z nimi tu –> XX.
 
Jak im poszło? 
 
Zobaczcie,
zapraszam do krótkiej fotorelacji z tego wyjątkowego sympozjum.