eTwinning,  polski nie musi być nudny,  TIK

Liga czytelnicza, zaprasza!

Nasza grupa utworzyła się na platformie eTwinning w czasie pandemii. Powstała z potrzeby oderwania się od trudnych emocji powstałych z pogrążonej w lęku codzienności. Skupiała zakochane w książkach polonistki- początkowo w hucznej ilości 3 sztuk.

Nasza grupa na eTwinning

Zawiązałyśmy drobny projekcik dla sympatyków, który z założenia miał przenieść zamkniętą w domach młodzież w fascynujący świat literatury. Miałyśmy stworzyć bezpieczną dla młodego człowieka przestrzeń do swobodnej rozmowy o literaturze. Miało być oczarowanie książką jako tworzywem, a przy okazji przemycenie wszystkich związanych z czytelnictwem wartości. Finalnie z zebranej garstki recenzji miał powstać stopniowo rozrastający się blog.

Tymczasem…

Na ten moment mamy ponad 120 opublikowanych recenzji. Polecajki w różnych formach od klasycznych form po plakaty, komiksy, nagrania video. Z prędkością światła i siłą wodospadu na blogu tworzy się baza dobrych tytułów, które młodzi ludzie polecają- nie tyle raczkującym, ile doświadczonym czytelnikom. Tytuły modne i powszechnie znane mieszczą się obok dawno zapomnianych lub nigdy nie poznanych. Teraz to ich czas, bo w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie!

Blog Ligii czytelniczej

Nie masz czasu czytać? Zerknij na funpage Ligii czytelniczej, by w postaci krótkich zajawek, złapać coś dla siebie. Zdjęcia przygotowane przez młodych i starych- polecają się na popołudnie. Nie wiesz, dlaczego miałbyś poświęcić drogocenny czas na czytanie? Nie czujesz się przekonany- zerknij do zakładki „Dlaczego warto czytać?”- posłuchaj autorów, twórców, pasjonatów, którzy pomogą Ci rozwiać wątpliwości.

Liga czytelnicza FB

Podążajcie za słowami Szymborskiej, bo przecież: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Dziś, Liga czytelnicza, zaprasza do współdzielenia się dobrymi tytułami. Wszystkich.

Odwiedzajcie nas, zapraszamy!