Uncategorized

Liga czytelnicza- podsumowanie

Prace nad Ligą czytelniczą dobiegły końca. Otrzymaliśmy ponad 140 recenzji od uczniów z całej Polski. Na projektowym blogu utworzyła się baza tytułów, które – według młodych czytelników –  są warte polecenia.

Klik w obrazek, a wejdziesz na stronę bloga Ligii czytelniczej 🙂

Dzięki wsparciu twórców (Asi Krzemińskiej i Izabelli Bartol) i autorów, o otwartych sercach i umysłach, udało się pozyskać wiele przekonujących odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto czytać?”. Sądzę, iż z ich ust słowa te trafią wyraziściej do młodego odbiorcy, niż od nas wyświechtanych codziennością belfrów.

Dziękuję za poświęcony czas tym, którzy włączyli się do projektu, koleżankom ze szkoły oraz polonistkom z całej Polski, które pomagały mobilizować uczniów i opracowywać ich recenzje. Współpraca z Państwem to była przyjemność!

Kilka słów o nas

Największe podziękowania należą się młodzieży za tworzenie Ligii czytelniczej- redagowanie recenzji, „strzelanie” bookselfie, tworzenie chmury gatunków literackich, wspólne działanie w trakcie gry czytelniczej i ZOOMową wymianę doświadczeń z uczniami szkół partnerskich.

Bookselfie
Wymiana doświadczeń
Burza gatunków
Najczęściej polecane tytuły
Gra literacka na podsumowanie
Certyfikat eTwinning