Uncategorized

Każda mijająca minuta, to kolejna szansa, aby coś zmienić*

Pół roku temu opublikowałam ostatni post na blogu. Od tego czasu przygotowałam wiele atrakcyjnych zajęć, które pozostały w pamięci moich uczniów. Doświadczyłam kilku zadziwiających momentów, z  którymi czas zderzył mnie  w komunikacji miejskiej, na wakacjach lokalnych i zagranicznych oraz w sieci. Nie miałam przestrzeni, by obszernie opisać je tu, mimo że uczniowie czy absolwenci, których spotkałam nazywają nasze lekcje ciekawymi, stawiającymi wysoko poprzeczkę kolejnym nauczycielom. To fajne zwrotki doładowujące energią do dalszej pracy.

Niczego innego na ten moment mi nie trzeba.

Przed zmianą wyglądu bloga po raz pierwszy zadałam sobie pytanie – po co to robię? Jaki teraz mam cel?

Świat edukacji tak silnie się zmienia. Moje spojrzenie na to miejsce w tym kształcie zdezaktualizowało się.

Dziękuję za Wasz czas, który poświęcaliście, żeby tu zaglądać. Tworzenie tej przestrzeni było inspirującym okresem. Przez wiele lat strona bez.interpunkcji.pl służyła mi jako miejsce, w którym dzieliłam się z Wami przemyśleniami o edukacji, pomysłami na lekcje i materiałami do pracy. Dzięki ludziom, którzy tu zaglądali czułam, że to, co robię jest ważne. Jako twórczyni bloga, otrzymywałam zaproszenia na wydarzenia edukacyjne, dzięki którym poznałam pasjonatów dydaktyki, z którymi bez opamiętania mogłam wymieniać spostrzeżenia.

To były niepowtarzalne momenty.

Teraz przyszedł czas, by domknąć przygodę z tym miejscem. W miarę jak świat cyfrowy się zmienia, chcę dostosowywać się do nowych jego zasobów. W dalszym ciągu będę dzieliła się około-szkolnymi doświadczeniami. Lecz w miejscach innych niż to.

Pora wyruszyć po nowe.

* Vanilla Sky, reż. C. Crowe