epika,  karty pracy,  lektura w pudełku,  polski nie musi być nudny

Zaprojektuj bohatera literackiego

  Podczas omawiania lektury „Baśniobór” Brandona Mulla, uczniowie otrzymali możliwość zaprojektowania własnego bohatera literackiego. Bazując na własnej wyobraźni i wzorując się na barwnie omówionych fantastycznych bohaterach lektury, stworzyli opis swojej postaci oraz jej artystyczny wizerunek. Uczniowie rozwijali słownictwo, trenowali zapisanie informacji w zdaniach oraz precyzyjnie przygotowywali plastyczne projekty. 
 
  Kiedy już ich autorska postać została wykreowana, zbudowali jej osobliwą historię. Następnie wysłali na konwent Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, by w imieniu własnym stanęła w obronie rezerwatu. Zapisali listy otwarte w słusznej sprawie, które miały za zadanie przekonać do objęcia ochroną całego Baśnioboru. 
 
   Czy ich stanowiska były słuszne? Oby nigdy nie zapomnieli o ich ekologicznym przesłaniu. 
   Pora ratować planetę
 
   W tym miejscu chciałabym SERDECZNIE podziękować Martynie, znanej jako Mamarak, która stworzyła wspaniałe karty, idealnie nadające się do tego literackiego wyzwania. Pozwoliła również udostępnić je Wam, co z ogromną przyjemnością czynię –> ZAPRASZAM do wpisu, w którym znajdziecie wspaniałe pomoce dydaktyczne!
 
Poniżej przedstawiam Wam moje materiały pomocnicze do lektury „Baśniobór”, z możliwością pobrania ich –> tu oraz gotowe karty, na których Wasi uczniowie mogę wykreować swojego bohatera- WRÓŻKĘ lub/ i HANDLARZA.