konferencje i szkolenia,  OK!

Uwaga! Odbyło się III Spotkanie Grupy FB Ocenianie Kształtujące

   Na dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego miałam przyjemność uczestniczyć w ostatnim wakacyjnym spotkaniu nauczycieli zajmujących się ocenianiem kształtującym oraz nieprzeciętnymi sposobami prowadzenia lekcji. 
 
   Spoglądając przez okno na sobotnie słońce, w duchu przeklinałam dzień, w którym przystałam na udział w tej konferencji. Wspominając w głowie, że to ostatnia sobota wakacji, w głębi duszy czułam, że to nie jest najlepszy termin na spotkanie w nauczycielskim gronie…
 
     Szybko jednak okazało się, że udział w tym wydarzeniu, był wartościowy. 
 
   Pierwsze zajęcia warsztatowe z Superbelfrem Bartkiem Chysiem całkowicie odczarowały mi aplikacje mobilne, do których miałam (z przerażenia) zbyt długie zęby. Bojąc się „coś kliknąć”, stwierdzałam, że może nie są jednak dla mnie. Prosta i skondensowana forma „nieziemskich lekcji” pozwoliła na zweryfikowanie mnemotechnik, usystematyzowanie katalogu narzędzi do szybkiej i efektownej TIKowej pracy, wprowadziła w nową przestrzeń tworzenia escape roomów oraz odczarowała moje przekonania. Byłam nawet przy tablicy!:) Czuję, że kiedy tylko uporam się z wrześniową biurokracją – wkraczam do akcji! 
 
 
    Nieocenione okazały się zajęcia z panią Barbarą Bartnik oraz wykład pani Danuty Sterny. Poszłam z szeregiem pytań dotyczących rodzących się niejasności w pracy ze starszą młodzieżą. Co zrobić, by w świecie ocen, nie zgubić idei OK!? Niezwykle ucieszyły mnie ciepłe słowa pani Barbary i konkretne wskazówki, ułatwiające pracę (zwłaszcza przy ocenianiu dłuższych form pisemnych). Na pewno pod koniec września pojawi się stosowny wpis na ten temat, może i nawet z kartą do pobrania (?). 
 
 
    Rozmowa z panią EwąMorzyszek- Banaszczyk  jak zwykle napełniła mnie optymizmem. W świecie mojego pośpiechu, wyciszająca postawa pani Ewy, przepełniła mnie spokojem. Szczerze imponuje mi odwaga oraz upór, które doprowadziły do zwrotu, którego zapowiedzi dwa lata temu byłam świadkiem w Bytomiu podczas Gigantów Mocy Innowacje w Edukacji! Marzenie o stworzeniu w placówce przyjaznej przestrzeni dla ucznia pani Ewa skrupulatnie dopracowuje z każdym kolejnym rokiem szkolnym. W tym momencie prowadzi szkołę, w której większość klas pracuje w oparciu o elementy Planu Daltońskiego oraz pedagogikę Freineta. Zmiany w edukacji na prawdę się dokonują! 
 
 
   Pan Jacek Ścibor, protoplasta SUPERBELFRÓW, ujął mnie wdziękiem, poczuciem humoru i serdecznością. Mimo iż problem, który poruszał osobiście nie dotyczy mojego fachu, mogłabym słuchać jego słów w nieskończoność. 
 
  Dlatego też, choć był to ostatni słoneczny dzień tegorocznych wakacji, nie żałuję! Pomysły zostały spisane;)
***
 
AHA! 
        Asiu, cieszę się, że chociaż w taki sposób dałaś się skusić na przyjazd do Wrocławia i to w tak sympatycznym gronie🙂
    Dziękuję pięknie pani Beacie Zwierzyńskiej, twórcy całego zamieszania, za powierzenie mi niebywale odpowiedzialnej funkcji- widocznie jest mi ona jednak pisana:>