polski nie musi być nudny,  projekt

Zakropkowana szkoła, czyli jak przygarnęliśmy kropka?

  Podczas Tygodnia Kreatywności, który w naszej szkole trwał od 9 do 16 września, narzędziem głównym na zajęciach była KROPKA. 
 
  W klasach 1-3 inspirowała uczniów do śpiewania, tworzenia przestrzeni, aranżowania pomieszczeń, opowiadania o sobie, „malowania” obrazów darami Froebla, projektowania witraży (m. in. przy wykorzystaniu technologii komputerowej). 
 
  Na zajęciach języka polskiego uczniowie klas 4-6 zmagali się ze stacyjkami z Vashti- rozwiązywali rebusy, labirynty i szarady. Szukali kropkowych inspiracji wokół siebie, bawili się tekstami kultury- starając się połączyć to, co znane z tym, co nieoczywiste. Uczniowie klas 7-8 manipulowali związkami frazeologicznymi, pisali kropkowe wiersze i opowiadania, zastanawiając się, czy kropka to początek, czy koniec…? 
 
 
 
 
 
  Zakres KROPKOWYCH działań poszerzyli matematycy, którzy wprowadzili kodowanie z kropką oraz szyfrowanie na okrągło. 
 
 
  Zainspirowani kropką językowcy tworzyli krzyżówki, szarady, gry słów i budowali zakropkowane historie. 
 
 
 
  Pani muzyk poszukiwała kropki przy nucie, a pani plastyk zamykała świat w kropce. 
 
 
  Radio EKOLA codziennie rozpoczynało dzień utworem z KROPKĄ. Natomiast dzięki zaangażowaniu wychowawców uczniowie wspólnie zapamiętywali tekst kropkowej piosenki. 
 
 
 Udało nam się stworzyć szkolną instrukcję ZAKROPKOWANIA oraz GALERIĘ WSPÓŁCZESNEJ KROPKI, zwieńczeniem której było stworzenie ogromnego obrazu. 
 
 Dzięki wspólnym działaniom był to wyjątkowy tydzień, który rozpoczęła zwykła KROPKA.