konferencje i szkolenia,  polski nie musi być nudny

Piękni w edukacji

  Kolejne inspirujące spotkania za mną. Mimo że nie wygrałam w ŻADNYM, ale to ŻADNYM konkursie…, czuję się usatysfakcjonowana:) Było niezwykle, ponieważ webinaria kosztowały całe zero złotych, koncentrowały wokół tematów edukacyjnych prelegentów z Polski i z zagranicy, i łącznie trwały prawie 15 godzin! Napełniona inspiracjami powróciłam w niedzielę do rzeczywistości. 
 
 Konferencja EduMOC Online przygotowana przez Superbelfrów otworzyła moją głowę na kilka nowych pomysłów. Nawet jeśli nie zrobię ich w tym roku, to życie ze świadomością, że istnieją tak szerokie możliwości jest niesamowite. Ogromnie podziwiam praktyków z grupy Superbelfrów, którzy mają czas na wszystko, robiąc wszystko. Są dla mnie niedoścignioną mieszanką wybuchową, która tworzy zupełnie nową jakoś edukacji w iście galaktycznym wymiarze.
Tak czuję. 
Wykładów, które wywarły na mnie wrażenie, było całe mnóstwo, jednak w subiektywnej ocenie wyłoniłam perełki, do których będę wracała. 
  • Jacek Ścibor „Do trzech razy sztuka, a za czwartym nauka”– za temat, który prostotą poruszał, wymową ujmował, przekazem- porażał. Mój numer jeden na podium.
  • Edyta Borowicz-Czuchryta „Skype w klasie, czyli lekcje z każdego zakątka Ziemi” – podobne rzeczy już robiłam, wykorzystując wideo komunikator i znajomości, ale możliwości Skype in the classroom w przekazie pani Edyty… – robiło wrażenie totalne!
  • Artur Negri „Krytyczne myślenie, czyli jak kształcić, by nie tłamsić” – język wykładowcy… ujmujący. Pan Artur nie musiałby poruszać tematu, który mnie zajmuje, żebym chciała się wsłuchiwać w jego dźwięki. To była foniczna degustacja.
  • Oktawia Gorzeńska „Człowiek za człowiekiem i za człowiekiem człowiek” – o wartości budowania relacji oraz umiejętności dzielenia się w edukacji” – nic dodać nic ująć. Dokładnie o tym w pięknie prosty sposób opowiadała pani Oktawia; Jak bardzo cenne jest otaczanie się serdecznymi ludźmi.
  • Instytut Edukacji Pozytywnej– moje odkrycie – pięknie pracują z kompetencjami miękkimi. Robią dzieciakom robotę wartościami. Prostym przekazem włażą do ich przebodźcowanego świata. Ogromny ukłon dla pracy tego zespołu!
Było warto. Dla mnie – przełamano edukacyjną czasoprzestrzeń.
Mam nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku.#edumoconline2019 #superbelfrzy

Jutro znajdziecie mnie w Wałbrzychu