konferencje i szkolenia

#LAIP2020, czyli zawsze się w coś wpakuję

To były cudowne, ale i stresujące wakacje.

Swojego czasu zobowiązałam się do wzięcia czynnego udziału w spotkaniu nauczycieli w Redzie podczas Redzkiego Maratonu Edukacyjnego. Nieopatrznie rzuciłam swoje „no dobra” w stronę Irminy Żarskiej. Szczęście w nieszczęściu napotkała nas pandemia, więc Irmina została zmuszona wszystko odwołać…

Wakacje rozpoczęły się dla mnie późno i z przytupem- miałam nawet szczery pomysł porzucenia pracy w szkole. Jednak rozmowy z koleżankami i kolegami, wspaniałymi edukatorami, skutecznie te myśli przepędziły.

Zaczęłam walczyć o pracę w nowej szkole.

(I tu ponownie dziękuję tym, którzy stanęli za mną murem i popychali do kolejnych rozmów. Bowiem ostatecznie udało się).

Na to wszystko w połowie mojego urlopu, przypomniała sobie o mnie wspomniana już Irmina Żarska podpowiadająca, że ma nowy zdalny pomysł, a ja się przecież kiedyśtamzobowiązałam.

Jedyna myśl, która kłębiła mi się wówczas w głowie – pamiętam jak dziś (!!) – to ta brzmiąca: „No i po co ty to sobie robisz?”. Nie bardzo mogłam się wycofać, bo niestety mam już tak w organizmie, że jak się zdeklaruję to serio i na amen

W trakcie wakacji z ogromną przyjemnością uczestniczyłam o spotkaniach „Przy kawie…”, które dodawały mi pary w trudnym czasie rozchwiania zawodowego. Organizowała je Justyna Robakowska wraz z Marzeną Buszką, z którą to w kontakcie online okazało się, że spoglądamy w jednym kierunku. Nie odmówiła moim lamentom i tak oto stałyśmy się członkiniami #LAIP2020 czyli Letniej Akademii Innowacyjnego Polonisty.

Pierwszy webinar zwany „lajfem” wywołał w nas falę skrajnych emocji. Dawno nie czułam się tak jakbym ponownie stanęła przed egzaminem dojrzałości.

Ostatecznie przetrwałyśmy i nawet czujemy się nieźle. Efekt końcowy naszego wystąpienia, fala pozytywnych informacji zwrotnych dodała nam wiary w siebie (tak bardzo potrzebnej w trakcie zbliżającego się roku szkolnego!). Do tej pory nie możemy uwierzyć, że skala odbioru była aż tak szeroka.

Dlatego też w tym miejscu wszystkim naszym słuchaczom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za wytrwałość oraz wyrozumiałość.

Zobowiązałyśmy się udostępnić materiały, o których opowiadałyśmy w czasie pogadanki, znajdziecie je poniżej.

Miejsce w sieci, które tworzy Marzenka: Rozwiąż język polski i obcy, znajdziecie TU.

Naszą prezentację, na której bazowałyśmy, odnajdziecie, klikając TU.

Odnośniki do kart z rozpisaną dla uczniów podstawą programową znajdziecie TU.

A propozycje poziomowania zajęć na przykładzie lektury „Syzyfowe prace” pobierzecie TU. Pamiętajcie, proszę, że to są tylko luźne propozycje. To materiał przykładowy skrojony pod moje klasy. Każdy z Was może się zainspirować i dostosować je pod własne grupy, potrzeby i przekonania.

Jeszcze raz nasz webinar wraz z zaświadczeniami uczestnictwa wyświetlicie TU.

Ogromne podziękowania składam na ręce każdego prelegenta, który aktywnie uczestniczył w Letniej akademii Innowacyjnego Polonisty. Uważam, że na ogromny szacunek i uznanie zasługuje ten, kto w czasie wolnym poświęcił prywatny czas, by przygotować się do tego wyzwania. Dzięki Waszym wystąpieniom otworzyłam szeroko oczy na nowe kierunki edukacji polonistycznej!

Urozmaicony program, inspirujące prelekcje, ogrom uczestników to zasługa dwóch kobiet, dlatego dziękuję raz jeszcze paniom Katarzynie Drausal i Irminie Żarskiej, które opracowały, moderowały i prowadziły to całe zamieszanie.

Mam nadzieję, do zobaczenia niebawem przy kolejnym edukacyjnym wyzwaniu!!

Pamiętajcie, że szkoła po pandemii nie będzie już taka sama, ale atmosfera najbliższego roku zależy tylko od nas!

#OdNasZależy